Відповідно до ст. 35, 56 Лісового кодексу України, міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції, незалежна аудиторська компанія „SGS” здійснює в державних лісогосподарських підприємствах сертифікацію лісів. Відповідно до чинного законодавства, критеріїв і принципів Forest Stewardship Council® (Лісової Опікунської Ради), ведення лісового господарства має відповідати чинному законодавству України, міжнародним договорам та угодам, що ратифіковані Україною.
Сертифікація (вручення свідоцтва) – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSC® стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового контролю. Відповідність вимогам оцінюється сертифікаційними органами. „ SGS ” є сертифікаційним органом, який має акредитацію FSC. Це означає, що продукція взята з лісів, сертифікованих „ SGS ” може мати торгівельний знак FSC.
„Принципи та критерії FSC” застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів FSC покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне лісокористування в усьому світі.
Завдання лісової сертифікації:
Вимоги FSC включають ведення просвітницької діяльності, спрямованої на усвідомлення громадськістю важливості:
удосконалення ведення лісового господарства;
включення усіх витрат, пов’язаних з ведення лісового господарства, у ціну лісової продукції.
сприяння найбільш повному й ефективному використанню лісових ресурсів;
зниження збитків і втрат;
недопущення надмірного лісокористування.
Переваги лісової сертифікації:
Серед переваг, які ми отримуємо від сертифікації є:
– продовження практики лісогосподарського виробництва, зорієнтованого на здійснення розширеного відтворення лісів;
– посилення системи охорони лісів, що дозволить реалізовувати ефективні заходи з попередження лісопорушень та боротьби з незаконною заготівлею деревини;
– незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції;
– вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів;
– демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.
ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ» є сертифікованим з 2006 року. В результаті першого наглядового аудиту в третьому кваліфікаційному періоді підприємство підтвердило дію сертифікату-Certificate SGS-FM/COC-002786.
Круглий ліс підприємства сертифікований за схемою FSC-C020885
Продукція деревопереробки підприємства сертифікована за схемою FSC-C118076