В житомирських лісах запровадять трирівневий контроль

  • Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства   впроваджується триступеневий рівень відеонагляду за лісовими масивами.
Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. 
Нині в лісах області вже встановлено понад 5 десятків камер відеоспостереження. Тепер їх обєднають в єдину систему.
Таким чином всі ліси нашої області будуть під потрійним наглядом. В кожному лісництві черговий через монітор бачитиме всю територію лісництва, і на центральному пульті лісгоспу ще один оператор теж моніторитиме уже всі ліси лісгоспу. Якщо якесь загоряння пропустить один – то обов’язково побачить другий. Оператор  на рівні управління  – бачитиме усі ліси області.
Крім того, завдяки спеціальному обладнанню, відеоспостереження за лісами можна буде  вести в будь-якому місці, чи то з мобільного телефону, чи з іншого пристрою, аби лише була можливість підключитися до мережі Інтернет. 
Інформація про появу загорянь, координати пожежі та найкоротший маршрут руху пожежної техніки, сил і засобів буде передаватись в черговий диспетчерський пункт та на мобільні телефони інженерно-технічним працівникам підприємств і управління. 
У мобільних пристроях буде доступною і інтерактивна карта пожежних водойм.
«Таке нововведення – це крок до переходу на якісно новий рівень організації протипожежних заходів в держлісгоспах області,» – додає Віктор Сахнюк.
До початку пожежонебезпечного періоду лісівники провели обслуговування та ремонти усієї протипожежної техніки. Крім того, увесь лісовозний транспорт, котрий з якихось причин не використовується за призначенням, спеціалісти підприємств переобладнали під автомобілі для підвезення води на пожежі.
Таким чином, 70 пожежних автомобілів, 111 пожежних модулів, 159 тракторів з грунтообробним обладнанням, півтори тисячі  ранцевих оприскувачів, 229 мотопомп – таку техніку та обладнання мають лісівники області, аби протистояти вогню.

Залишити відповідь