Зустрічаємо птахів!

Щороку з середини березня згадуємо рядки вірша Грицька Бойко: «А ми шпаківні будували… як розпускалися садки. До нас весною завітали веселі наші співаки…».    01 квітня 1906 року підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів, з того часу цей день – це не лише свято підписання Конвенції, а й – Міжнародний день птахів.

Весна – пора, коли оживає природа, тварини прокидаються після зимової сплячки, а птахи прилітають з теплих країн і втішають нас своїм співом. Пам’ятаючи про те, що в цю пору року нашим пернатим друзям не вистачає корму і місця для укриття, багато людей вивішують на деревах будиночки для птахів – шпаківні.    Шпаківні здавна використовувались, як спосіб оселити птахів в молодих лісах та садках, для боротьби з шкідниками. У шпаківні можуть оселятись не тільки шпаки, а і стрижі, синиці, ластівки, мухоловки, сови, горобці, дятли і навіть білки. А птахи, що живуть поруч, надають неоціненну допомогу у боротьбі з комахами-шкідниками. Наприклад, один виводок шпаків за 5 днів може з’їсти близько 1000 травневих жуків та їх личинок!

 

 
Звичайно, лісівники також використовують такий метод боротьби із шкідниками і допомагають птахам в лісі. Тому з приходом весни і потеплінням лісівники почали розвішували «пташині будиночки» на деревах. Всього лісництва ДП «Новоград-Волинського держлісгоспу» з початку 2018 року виготовили  і встановили 780 шпаківень на  площі 260 га.

До кінця 2018 року ДП “Новоград-Волинське ДЛМГ”  планує всього виготовити і встановити 1410 шпаківень на площі 470 га.

Розміщувати шпаківню в лісі потрібно у захищеному місці на дереві так, щоб опівдні її добре обігрівало сонце на висоті 4 – 5 метрів над землею, для того щоб хижаки не змогли дістатися до птахів.


Лісівники закликають усіх охочих приєднатися до зустрічі пернатих з теплих країв і в себе вдома теж виготовити такий будиночок, повісити в саду, тоді птахи з вдячністю будуть захищати ваш урожай від шкідників.

Сподіваємося, що птахи оселяться у шпаківнях та «…хоч шпаки і відлітають, вони весною, так і знай, шпаківні наші пригадають і прилетять у рідний край!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.