Вивчення масового всихання лісів Українського Полісся

Щороку загальний стан лісів Українського Полісся та Лісостепу погіршується в зв’язку із різкою зміною кліматичних умов, що призводить до зниження ґрунтових вод та масового поширення шкідників лісу, зокрема різновидів короїду. Сукупність усіх факторів призводить до масштабних всихань лісових масивів. За останні роки в Україні загинули десятки тисяч гектарів хвойних насаджень та  площа всихання постійно збільшується. Нажаль ситуація в ДП «Житомирський військовий лісгосп» складається також не найкращим чином та все більша кількість ділянок потребує негайного проведення санітарних заходів, а саме, вибіркових та суцільних рубок, задля збереження масивів вцілому.
Вражені насадження можна розпізнати за раптовим пожовтінням хвої, стрімким всиханням крон дерев та опаданням тонкого гілля з дерев. Для ефективної боротьби із цією загальнодержавною проблемою фахівці радять своєчасно видаляти свіжо заселені верхівковим короїдом дерева, корувати заготовлену деревину та спалювати порубкові рештки одночасно із заготівлею деревини. Але ж, як відомо, для негайного реагування на спалах хвороби необхідно провести обстеження спеціалістів та погодити спеціальні дозвільні документи у всіх необхідних інстанціях, що унеможливлює своєчасне та миттєве вирішення проблеми та призводить до подальшого зараження масиву.
В зв’язку із вищевикладеним працівниками Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького кандидатом біологічних наук, старшим науковим робітником Орловим О.О. та науковим співробітником Жуковським О. В. нещодавно було проведено перевірку стану лісів ДП «Житомирський військовий лісгосп» та виявлено величезну кількість стовбурових шкідників, серед яких є й короїд-типограф та верхівковий короїд. Спеціалістами проводяться вивчення видового складу стовбурових шкідників, визначення досі не ідентифікованих видів  та їх еколого-біологічних особливостей у соснових лісах лісгоспу.
Свої висновки  стосовно досліджень спеціалісти Поліського філіалу УкрНДІЛГА  викладуть в звіті про науково-дослідну роботу та нададуть свої рекомендації для боротьби зі шкідниками лісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.