Вітаємо!

В Україні  День матері відзначають у другу неділю травня згідно Указу президента від 10 травня 1999 року. Незважаючи на те,  що  дата цього свята щороку різна,  в 2018 році вона  співпадає  з міжнародною –  13 травня.

Свято матері зародилося давно. У 1903 році  американка з Філадельфії Анна Джарвіс,  яка поховала свою матір, звернулася  до законодавців з пропозицією присвятити один день кожного року вшануванню Матерів.   У кого матір була жива – у цей день мав приколоти до одягу рожеву квітку,  а в кого померла – білу.

В 1914 році Конгрес США прийняв постанову про святкування Дня Матері. Цю ідею підхопили в усьому світі.    В Україні День матері  вперше відзначали у 1929 році на Галичині.  Після 1939 року це свято було заборонене.   Але Україна  відроджується,  а разом з нею і ті свята, які були дорогими нашому народу.   З 1990 року,  завдяки зусиллям громадських організацій,  зокрема , Союзу українок,  свято Матері  повернулося в Україну.  І так сталося,  що в усьому світі День Матері святкували і святкують у травні,  саме тоді,  коли відроджується природа і земля вкривається  різномаїттям  квітів.

Слово Мати – вічне і неповторне,   як світ.  Більше 2000 років,  як воно освятилось ласкою неба. Земна жінка від Духа Святого народила Сина Божого. Своєю добротою,  покорою,  святістю вознеслася над нами Божа Матір Марія,  щоб заступитися за нас.

Коротке слово –  Мама,  але які глибини скарбів містить воно в собі!  Усе життя  з її  серця б’є  невичерпним джерелом безкорисна  і безмежна   любов до своїх дітей.

Усе її життя – це  самопожертва і  пробачення провин.  Мама створена з добра і любові,  з терпіння і великої  мудрості.  ЇЇ золоті руки можуть виконати будь-яку роботу з  великою радістю для своїх дітей,  не чекаючи винагороди.

Мама, матуся… Скільки спогадів і тепла таїть це дивовижне  слово,  яким називаємо найближчу, найдобрішу,  найкращу,  наймилішу,  найріднішу для кожного з нас людину.

Дорогі наші мами ! Милі жінки, чиє покликання — бути матір’ю, а значить, підтримкою, опорою і захистом своїй дитині, вітаємо Вас з чудовим святом! Нехай у Вашому житті завжди буде присутня гордість за успіхи і досягнення Ваших дітей,  нехай Ваші серця будуть зігріті їх любов’ю і турботою,  нехай завжди у Вашому домі буде тепло, затишок,  достаток і радість.  Прийміть нашу вдячність за вашу відданість і ніжність, терпіння і працю.  Нехай любов,  дарована дітям,  повернеться сторицею,  Божим благословенням!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.