ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ!!!

Пам’ятка безпеки для громадян та лісівників!!!!!

З настанням теплих днів активізуються кліщі. Вони можуть служити переносниками різних, в тому числі дуже небезпечних захворювань, таких як хвороба Лайма. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування доволі мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

         Найчастіше постраждати від укусів кліщів можна саме відвідуючи лісові масиви літньої пори. Тож, звертаємо увагу всіх громадян про небезпеку від укусів кліщів.

         Важливо пам’ятати, що основним засобом профілактики є захист від укусу кліща: якщо ви відправляєтеся в парк, поле чи ліс, одягайтеся так, щоб кліщ не дістався до шкіри: обов’язкові довгі рукава, щільні манжети, коміри, штани повинні бути поверх чобіт, обов’язково одягніть головний убір. Використовуйте репеленти (спреї, мазі). Після повернення оглядайте місця на тілі, в яких міг причаїтися кліщ (волосиста частина голови, шкірні складки). Кліщ може довгий час ховатися в одязі або повзати по шкірі, перш ніж присмоктатися.

 

При укусі виявленого кліща вкрай бажано здати в лабораторію, щоб визначити, чи не є він носієм інфекції. Для видалення кліща можна скористатися ниткою, обв’язавши його ближче до хоботка і розтягуючи нитку в сторони. Не можна тиснути кліща, що присмоктався: вірус знаходиться в його нутрощах. Не можна відривати кліща від шкіри: при цьому відірветься головка, а вірус знаходиться в слинних залозах. Кліщ повинен по можливості бути доставлений в лабораторію живим. Після видалення кліща ретельно промийте ранку спиртом або йодом.

Будьте обережними та не нехтуйте допомогою лікарів!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.