Чекаємо від громадян відповідального ставлення до лісу у пожежонебезпечний період

   Розпочався сезон пікніків, і безвідповідальність  відпочивальників може обернутися  великою трагедією для лісу. Адже  нерідко гулянки в лісі закінчуються лихом для зеленого багатства  Полісся і великими проблемами для лісівників.
Причинами виникнення пожеж у лісі, як не дивно, здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки, а також дитячі пустощі з вогнем.
Тож вкотре лісівники нагадують, що у пожежонебезпечний сезон не слід запалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях із сухою травою, а також під кронами дерев.
Перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління.
Заборонено  засмічувати ліс побутовими відходами,  влаштовувати в них смітники.
Лісівники області закликають гостей лісу не зневажати протипожежні правила.  Гасити лісові пожежі складно, вони завдають великої шкоди не тільки лісовому  господарству, а й екології.
Ліс – надбання загальнонародне. Проте в основному наші громадяни про це згадують в контексті «Я маю право…».  Добре було б, щоб пам’ятали ще й про те, що «Я зобов’язаний…»
Пам’ятайте! За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність.
А в минулому році 5 разів збільшено штрафи за порушення правил пожежної безпеки в лісах України.
Отож, нині  порушення вимог пожежної безпеки в лісах  тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
А знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі,  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Іншими словами, за порушення правил пожежної безпеки в лісах мінімальний штраф на сьогодні становить 85 гривень, до внесення змін – 17 грн., а максимальний – 1020 (раніше -204) . Додамо, що окрім штрафу, порушнику доведеться сплатити ще й за шкоду, заподіяну лісу.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.