За інформацію Українського гідрометцентру у найближчі  дні буде зберігатися спекотна та суха погода. В таких умовах різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, особливо в соснових насадженнях.

 Лісівники постійно проводять роз’яснювальні бесіди з населенням  та вкотре звертаються до всіх громадян про дотримання правил пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів.

Основними причинами пожеж, окрім погодних умов, залишається людська недбалість. За кілька хвилин лісова пожежа може знищити сотні гектарів лісу, а для того, щоб відновити ділянку, потрібні значні кошти та кілька десятків років важкої праці.

          Житомирські лісівники  нагадують, що відповідно до «Правил пожежної безпеки в лісах України» протягом пожежонебезпечного періоду забороняється :

розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

заїзд на територію лісового фонду (окрім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів за винятків тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цих цілей;

випалювати траву та рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу;

звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Шановні громадяни, ДП «Житомирський лісгосп» звертається до Вас з проханням бути обачними під час відпочинку та  в поводженні з вогнем в лісі. Найголовніше в попередженні лісових пожеж – суворе і неухильне дотримання нескладних правил протипожежної безпеки, правил поведінки в лісі. Перебуваючи в лісі, потрібно бути гранично обережним з вогнем.

Цінуймо природу та дбаймо про наше спільне майбутнє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.