Феромонні пастки IBL-3 – допомога у боротьбі з шкідниками.

 

Найбільші екологічні загрози в останні роки пов’язані з глобальним потеплінням клімату. На тлі значних змін еколого-кліматичних факторів, склалися сприятливі умови для масового розвитку та розмноження багатьох шкідників лісу, зокрема і групи комах-ксилофагів.  Дана екологічна група (вершинний і шестизубий короїди, малий та великий соснові лубоїди та ін.)  заселяє ослаблені внаслідок змін клімату дерева сосни звичайної і сприяє поширенню в їх провідних тканинах грибів родини офіостомових. Такий симбіоз комах та офіостомових грибів приводить до швидкої загибелі соснових деревостанів на значних площах.

Жуки верхівкового короїда починають літати з початку травня, коли зацвітає черемха. Молоді жуки з’являються в липні.  До зимівлі в Україні завершує розвиток і друге покоління.

Для прогнозування появи і боротьби з верхівковим короїдом в умовах Полісся Житомирщини лісгоспи почали використовувати феромонні пастки IBL-3 з феромонним диспансером «ACUMODOR». Не лишилися осторонь і ми.

Пастки з феромонним диспенсером потрібно вивішувати групами в    сонячних місцях на краю деревостану перед очікуваним терміном льоту (звичайно до половини травня) –  на дереві обприсканому спершу інсектицидом, рекомендованим для знищення вторинних шкідників або на інших деревах, призначених для швидкого усунення з лісу  або окорування, а також на спеціально змонтованих конструкціях.

Кількість: 1-2 групи пасток по 2-3 штуки в одній групі в середньо заражених насадженнях.

Кількість: 3-4 групи пасток по 2-3 штуки в одній групі в сильно заражених насадженнях. Відстань між пастками 2-5 м, а між групами  – біля 20 м.

Термін активної дії феромона ACUMODOR складає біля 8 тижнів. На протязі цього часу наступає поступове вивільнення приваблюючої субстанції. В 1 половині липня треба помістити в пастці новий феромон з метою приваблювання жуків другої генерації.

Контроль пасток треба проводити кожні 7-14 днів в залежності від величини відлову жуків, опадів  і температури повітря.

Не можна вивішувати феромонні пастки біля здорових сосен через великий ризик їх зараження.

 


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.